Лінія обрізання м'яса
В обвалювальному цеху свинячу напівтушу розрізають на частини та відокремлюють м'ясо від кісток, після чого виконують жилування та сортування. Цей процес містить чимало ручних операцій, а ще більше - допоміжних типу «подай - принеси - віднеси». Щоб звести до мінімуму останні, використовують обладнання для обвалювання м'яса, головним елементом якого є транспортерна лінія.
Основне призначення цієї лінії полягає в тому, що співробітники мають працювати на своїх місцях за обробними столами, а все необхідне їм подають (м'ясо на кістки, тара) або від них забирають (ящики з м'ясом, кістки). У результаті виключені неефективні переміщення людей і втрати часу, значно підвищується рентабельність виробництва.
Транспортерна лінія
Обвалочна лінія являє собою довгу просторову металеву конструкцію, на якій змонтовані два або три конвеєрні транспортери. Її габарити приймаються за погодженням із замовником залежно від розмірів приміщення і технологічних умов, планованого рівня продуктивності. Також на замовлення визначається і конфігурація - кількість транспортерів, наявність поворотного накопичувального столу або допоміжних конвеєрів, кількість і тип робочих столів (обробні або жилувальні) та інші елементи.
Один із найпоширеніших варіантів обвалочної лінії має такий вигляд:
- На рамі встановлено три транспортери. По середньому до обвальщиків рухаються шматки м'яса на кістці. На нижній ставлять ящики з розібраним м'ясом, щоб відправити їх на ваговий пост. На верхній складають кістки, вони рухаються до краю стрічки, після чого по лотку падають у накопичувальну ємність.
- Для приводу транспортерів у рух передбачено електричний мотор, закритий кожухом. По всій довжині рами через рівні проміжки поставлені кнопки аварійної зупинки. Під транспортерами розташовуються важелі пневматичної системи - наприкінці зміни вони піднімають стрічки, надаючи можливість швидко і легко помити обладнання.
- З одного боку лінії або з обох обладнані робочі місця обвальщиків. Для них поставлені обробні або жилувальні столи (стільниці останніх мають технологічні отвори, а рами зроблені з поличками). За необхідності застосовують помости, в т. ч. з регулюванням висоти. Поруч зі столами розташовуються мобільні візки з порожніми ящиками. В одному з варіантів візки не використовують, натомість замість верхнього транспортера для кісток монтують рольганг, яким ящики рухаються до робітників.
- На початку обвалювальної лінії поставлено стіл із циркулярною пилкою для оброблення напівтуш. До нього підходить кінцева гілка підвісних шляхів.
- У кінці лінії розташовується поворотний накопичувальний стіл або допоміжні конвеєри, якими ящики з розібраним м'ясом рухаються на ваговий пост.
Головний і відвідний транспортери мають модульну пластикову конвеєрну стрічку, відповідно, uni MPB C і uni S-MPB C з матеріалу POM-DI/PP, з різною шириною і кроком. Робочі столи обладнані знімними стільницями PE-HD товщиною 30 мм.