Коли встановлювати і навіщо обкатувати зимові шини

Є водії, які вважають, що зимові шини встановлювати потрібно, коли випаде сніг або вдарять перші морози. Але це не зовсім так - багато що залежить від характеристик покришок. Але купити гуму для зимового сезону однозначно потрібно заздалегідь. І тільки тому, що починаючи з другої половини осені погода стає все більш непередбачуваною.

Як правильно обкатати зимові шини авто – K-News

Досвідчені водії знають, що зимова гума в Києві та інших регіонах України продається двох типів - класична (фрикційна) і шипована. У них є свої особливості, через які час встановлення на автомобіль буде різним.

Фрикційна гума

Класичні зимові шини купити і встановити на автомобіль потрібно, коли середньодобова температура опуститься до +5 градусів і нижче. Увечері нерідко вона ще знижується, і через ніч на дорогах утворюються ледь помітні крижані плівки. Цей період - один із найнебезпечніших: якщо колеса все ще взуті в літні покришки, на роботу можна і не доїхати.

Тільки з цієї причини не варто зволікати зі встановленням зимової фрикційної гуми. Якщо на вулиці буде температура не вище +5 0C, такі шини здатні забезпечити хорошими їздовими якостями по чистих дорогах. Тут відмінно розвинена дренажна система з поглиблених канавок, які можуть миттєво обробляти і видавлювати назовні великі обсяги рідини. За рахунок цього забезпечується якісна стійкість не тільки на сухих, а й на мокрих дорожніх покриттях.

Шиповані шини

Зимову фрикційну гуму купити потрібно, якщо дороги регіону проживання шофера не прибираються від снігу і не обробляються реагентами від криги. Це ідеальні умови для шиповок, які на сухій і вологій трасі ковзають не гірше, ніж класичні шини на льоду. Через це водіям, які їздять взимку на шипованих покришках, доводиться чекати снігу або морозу.

Обкатка - що це і як проводиться

Якщо перед зимовим сезоном шофер купив нові шини, одразу кидати їх у бій не рекомендується. Гумі потрібна обкатка - період, за який вона освоїться в новій для себе ролі. Корисним цей процес буде і самому водієві - він зможе вивчити поведінку скатів у різних їздових ситуаціях.

Існують базові поради, які допоможуть провести обкатку правильно:

  • дотримуватися швидкісного режиму на рівні до 70 км/год;
  • виключити агресивні маневри - різкі старти і гальмування, плавно проходити повороти;
  • вибирати рівні дороги;
  • регулярно перевіряти внутрішній тиск.

Обкатка не прив'язується до часу. Залежно від типу гуми, кожен виробник вказує кілометраж, який потрібно проїхати з дотриманням вищевикладених правил. Зазвичай, класичним шинам прописуються 300-400 кілометрів, шиповкам знадобиться трохи більше - до 600 км. Все тому, що шипам потрібно більше часу, щоб зайняти найзручніше місце на протекторі.

Подолати дистанцію не обов'язково за один раз. Її розділити можна на 5-10-20 виїздів, як водієві зручно. В ідеалі обкатку проводити ввечері, коли температура знижується, і трафік на дорогах не настільки щільний.

Правильна обкатка допоможе не тільки шинам і водієві звикнути одна до одної. Вона подовжує термін служби гумі, яка звикатиме до їздових умов поступово.

Ще один плюс обкатки - можна перевірити, які краще встановити на шини диски. Експерти для зимового сезону рекомендують міцні сталеві ковпаки, які не розколються від впливу морозного повітря. Якщо в регіоні зими теплі, можна купити диски з алюмінієвих сплавів - вони прикрасять будь-який автомобіль, на якому будуть встановлені.