Як перевести собаку на сухий корм
Дедалі більше власників домашніх тварин переводять своїх улюбленців з натурального харчування на готові раціони. Це пояснюється зручністю - відпадає необхідність купувати продукти і готувати їжу улюбленцю. Ба більше, в домашніх умовах складно правильно скласти дієту, яка закрила б усі фізіологічні потреби хижака в мінералах, вітамінах, амінокислотах та інших важливих компонентах. Водночас виробники промислових кормів пропонують широкий асортимент раціонів для собак будь-якого віку, активності та потреб. Розповімо, як легко перевести тварину з натурального харчування на сухий корм.
Як правильно вибрати корм
Насамперед потрібно визначитися з кормом. Допустимими для тривалого годування і найкориснішими ветеринарні дієтологи називають раціони преміум-класу і холістики. Ці дієти виробляють з якісних і корисних інгредієнтів за спеціальними формулами, які враховують баланс компонентів. Якщо ви не впевнені у виборі, перш ніж купити корм-холістик для собак, можна порадитися з ветеринаром. Фахівець допоможе підібрати варіант з урахуванням ваги, віку, породи та особливостей здоров'я собаки. Корм має підходити улюбленцю з урахуванням його індивідуальних потреб. Далі потрібно поступово вводити корм у дієту вихованця.
Алгоритм поетапного переходу на новий корм
Процес переходу з натурального меню на корм має проходити плавно і неспішно:
- Новий корм вводиться невеликими порціями, що дає змогу уникнути стресу і розладів травлення у тварини.
- Вибирати смак корму - курку, ягня, індичку, оленину, дикого кабана - потрібно з урахуванням смакових уподобань вихованця. Великий вибір кормів пропонує маркет корисних штук Маудау.
- Перехід повинен зайняти близько 7-10 днів. Починають з додавання 10% нового корму до звичного раціону, щодня збільшуючи частку холістика на 10% і скорочуючи порцію «натуралки».
Спостерігайте за станом собаки. При появі ознак розладу потрібна консультація ветеринара. Можливо, у вихованця особиста непереносимість окремих компонентів або ви форсували перехід, що призвело до такого результату.
Переваги переходу вихованця на готовий раціон
З асортименту готових раціонів легко вибрати продукт, який ідеально закриє потреби вихованця в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах і мінералах. Виробники дотримуються:
- віку собаки;
- розмір і породу;
- особливі потреби (активність, умови проживання, наявність хронічних захворювань).
Це допомагає уникнути помилок при складанні раціону, які можуть призвести до дефіциту або надлишку певних речовин. Готові корми економлять час і сили, оскільки не потрібно готувати їжу щодня. Запас корму зберігається тривалий період. Якісні бренди кормів проходять суворий контроль, що знижує ризики, пов'язані з неправильною обробкою продуктів, які можуть виникнути при домашньому приготуванні.